HAMACHI KXD 008 110cc

20695
101.475 мкд
Во Продавница
1
Детали за производот
MоделHAMACHI KXD 008
Зафатнина110 цц
Систем на ладењеВоздушно ладење
Систем на палењеCDI
Bore X Stroke52.4x49.5
Соодност на компресија9.7:1
Начин на палењеЕлектрично+Курбла
Резервоар на масло0.8 Л
Тип на трансмисијаЛанчен
Максимум момент на сила7 Nm @6000 RPM
Максимум моќност4.9 kW @8000 RPM
Wheelbase910 mm
Предни гуми19*7 - 8
Задни гуми18*9.5 - 8
Предна/Задна кочницаГуртна/Хидраулика
Висина на седиште630
Висина на шасија120 мм
Акумулатпор12V5Аh
Капацитет на резервоар2 Л
Носивост90 кг
Маса106
Димензии1355/760/610 мм
Зачувајте го овој производ за подоцна