ZONTES ZT155-Z2 2023

20704
178.350 мкд
Во Продавница
1
Детали за производот

Шасија

Димензии2068х791х1112 мм
Тип на рамкаПојачан Челик
Капацитет на резервоар12 Л
Ground Clearance206 mm
Маса140 кг
Висина на Седиште791 мм
Wheelbase1373 мм

Спецификации на машина

Кубикажа155цц
Bore X Stroke58x58.7 mm
Систем на горивоBOSCH EFI
Компресија12.5:1
Тип на моторЕден цилиндар, 4Т, DOHC, 4 вентили
ЛадењеВодено
Моќност17.4 hp @ 9000 RPM
Момент на сила16 Nm @ 7000 RPM

Додатни спецификации

ABS СистемBOSCH 9.1M INDEPENDENT FRONT/REAR ABS
FRONT BRAKING SYSTEM1 Ø 300MM DISC WITH ZONTES DOUBLE-PISTON HYDRAULICALLY ACTUATED CALIPER.
READ BRAKING SYSTEM1 Ø 230MM DISC WITH ZONTES DOUBLE-PISTON HYDRAULICALLY ACTUATED CALIPER.
FRONT SUSPENSIONINVERTED HAIRPIN
REAR SUSPENSIONMONO SHOCK ABSORBER
FRONT TIRE110/70 - R17
REAR TIRE130/70 - R17
Зачувајте го овој производ за подоцна