ZONTES ZT155-U1 2023

20703
202.335 мкд
Во Продавница
1
Детали за производот

Шасија

Димензии2000х845х1370 мм
Тип на рамкаПојачан Челик
Капацитет на резервоар12 Л
Ground Clearance160 mm
Маса150 кг
Висина на Седиште790 мм
Wheelbase1370 мм

Спецификации на машина

Кубикажа155цц
Bore X Stroke58x56.7 mm
Систем на горивоBOSCH EFI
Компресија12.5:1
Тип на моторЕден цилиндар, 4Т, DOHC, 4 вентили
ЛадењеВодено
Моќност14.6 hp @ 9000 RPM
Момент на сила16 Nm @ 7000 RPM

Додатни спецификации

ABS СистемBOSCH 9.1M INDEPENDENT FRONT/REAR ABS
FRONT BRAKING SYSTEM1 Ø 300MM DISC WITH ZONTES DOUBLE-PISTON HYDRAULICALLY ACTUATED CALIPER.
READ BRAKING SYSTEM1 Ø 230MM DISC WITH ZONTES DOUBLE-PISTON HYDRAULICALLY ACTUATED CALIPER.
FRONT SUSPENSIONINVERTED HAIRPIN
REAR SUSPENSIONMONO SHOCK ABSORBER
FRONT TIRE110/70 - R17
REAR TIRE130/70 - R17
Зачувајте го овој производ за подоцна