Од основањето во 1988 година, TIANJIN WANDA TIRE GROUP CO., LTD се разви во професионален производител на гуми со две производствени бази лоцирани во Тијанџин и Хебеј. Ние се стремиме да произведеме најмногу гуми со високи перформанси.

Следните основни вредности --- "Концентрација, иновации, доверба, одговорност и посветеност", Ванда се претвори во еден од водечките производители на гуми во светот со ATV, приколки, автомобили , L & G, PCR, LTR, AG, OTR, гуми за велосипеди и мотоцикли.

Ванда е сертифицирана со системот за управување со квалитет ISO 9001, ISO / TS16949 и системот за управување со животната средина ISO14001; Нашите производи имаат положено CCC, ECE, INMETRO, DOT, SASO, GCC,, BIS и Soncap сертификати. Во меѓувреме, Ванда поседува CNAS сертифицирана лабораторија потврдена од национално ниво. Целокупниот систем за управување со квалитет функционира од развојот, производството, продажбата, логистиката до сервисирање.Филтрирај по