JONWAY ATV 150-2

SKU 14188
107.010 мкд
Во Продавница
1
Детали за производот

Целосно автоматска трансмисија (Just Gas and Go), предната рачна сопирачка и хидрауличните сопирачки на задните тркала, го прават ова ATV безбедно и брзо. Докажаниот 4 тактен мотор од 150cc GY6 значи дека нема потреба од мешање на масло со бензин и нуди широк спектар на достапни делови за замена и перформанси! Независното предно сопирање со прилагодливи амортизери исполнети со минерално масло ги намалува ударите и овозможува одлично ракување и удобно возење. Електричен старт, резервна курбла на левата страна, и цврсти предни и задни рамења. Поголемата рамка го прави овој Jonway 150 ATV-2 одличен избор за секој тинејџер или дури и возрасен возач.


Спесификации

Модел:ATV JONWAY ATV 150-2
Мотор:150cc, 4-тактен, цилиндар, автоматски
Ладење:Воздушно
Палење:CDI + Kick
Батериа:12V/4Ah
Пренос:Ланец
Менувач:Целосен автоматски + рикверц
Max Torque:7.5N.m/5000-5500r/min
Должина x Ширина x Висина:158cm × 113cm × 110cm
Мегуоскино растојание:110 cm
Предни амортизери:Double A-Arm w/ 15.7" shock
Задни амортизери:Single A-Arm w/ 13.4" shock
Предни кочници:Brake Pad
Задни кочници:Hydraulic Disk
Предни гуми:23x7-10
Задни гуми:22x10-10
Зачувајте го овој производ за подоцна