ITALJET DRAGSTER 200

20267%
381.238 мкд
Во Продавница
1
Детали за производот
Модел:

ITALJET DRAGSTER 200

Моќност:19.6 hp (14.6 kW) @ 8250RPM
Тип на мотор:Еден цилиндар, 4 тактен
Ладење:Водено ладење
Стартување:Електрично
Палење:CDI-capacitor discharge ignition
Меѓуоскино растојание:
1335 mm
Работен волумен на цилиндарот181 cc
Суспензија З/ПS.I.S. with Single Hydropneumatic Shock Absorber (Adjustable Spring)
S.I.S. with Single Hydropneumatic Shock Absorber (Adjustable Spring)
Тежина:112 kg
Максимална брзина:125 km/h
Систем за подмачкување:Автоматско подмачкување
Максимален вртежен момент:17.0 (6250) Nm/r/min
Должина / Ширина / Висина:1870mm x 680mm x 770mm
Капацитет на гориво :9 L
Запирачки :ABS
Батерија:12V4Ah
Предни / Задни Гуми:120/70-12
Зачувајте го овој производ за подоцна