HMC250cc 4T EFI

20684
214.635 мкд
Во Продавница
1
Детали за производот
Име на моделот
HMC 250 4T EFI
L*W*H
2170*830*1285 (мм)
Основа на тркала
1465 (мм)
Тежина
108 (кг)
Номинална тежина на оптоварување
120 (кг)
Брзини
6
Гуми
CST Гуми
Предна гума:


Задна Гума:
80/100-21


110/90-18
Капацитет на резервоарот за гориво


Тип на мотор
9 (L)


Еден цилиндар,4-тактен,4-вентили,водено ладење ,SOHC
Сопирачки
Диск
Модел на мотор
LONCIN КЕ250 со BOSCH EFI
Максимална моќност
21hp/9250
Максимален вртежен момент
23 N.m/7500
Метод на палење
CDI
Палење
Удар/електричен
Материјал за рамкa
Хром молибден челик
Предна суспензија
Превртен тип, горната и долната амортизација прилагодлива со издувен вентил
Задна суспензија
Еден централен цилиндар, притисокот на маслото, вграденото воздушно перниче, амортизацијата и претходно оптоварувањето се прилагодливи
Замавнувачка рака
интегрирано обликување, алуминиумска легура
Предна сопирачка
Двојни клипни клешти, увезена цевка за масло под висок притисок за воздухопловство, увезена подлога за сопирачките
Задна сопирачка
Едноклипни клешти, увезена цевка за масло под висок притисок за воздухопловство, увезена подлога за сопирачките
Материјал на рамка
Chromium molybdenum steelЗачувајте го овој производ за подоцна