HAMACHI XO 50

SKU 11217
79.950 мкд
Во Продавница
1
Детали за производот

Секој може да биде импресиониран од агресивниот дизајн на Garelli XO 50 за разлика од било што друго. Втората точка е впечатливата изработка на скутерот. Вклопувањето на маските е беспрекорно, квалитетот на материјалите е на високо ниво. Димензиите го прават да биде компактен, исто така, за 50сс скутер доаѓа со седиште XO кое е удобно за две возрасни лица,бидејќи дизајнерите ја искористиле ергономијата на дизајнот.

Model:Garelli XO 50 – 2T
Engine type:49.30ccm, Single cylinder, 2 stroke
Cooling:Air cool
Starter:Electric & kick
Ignition:Capacitor discharge ignition (CDI)
Fuel System:Carburator
Front Suspension:Telecopic fork
Rear Suspension:Spring single shock
Length x Width x Height:1,960mm x 690mm x 920mm
Wheelbase:1,410mm
Dry weight:82 kg
Fuel Capacity:6 L
Front / Rear Brakes:Single disc / Expanding brake
Front / Rear wheel travel:90mm / 70mm
Front / Rear Tire:90/80-16 / 110/70-14
Зачувајте го овој производ за подоцна