HAMACHI KXD 612 125cc

19194
76.875 мкд
Во Продавница
1
Детали за производот
MоделHAMACHI 612
Брзини
1-N-2-3-4
Зафатнина125 цц
Систем на ладењеВоздушно ладење
Систем на палењеCDI
Bore X Stroke54x49.5
Соодност на компресија9.7:1
Начин на палењеЕлектрично+Курбла
Резервоар на масло0.8 Л
Тип на трансмисијаЛанчен
Максимум момент на сила6.9 Nm @6000 RPM
Максимум моќност5.2 kW @8000 RPM
Максимална брзина70 км/ч
Wheelbase1240 mm
Предни гуми70/100-17
Задни гуми90/100-14
Предна/Задна кочницаХидраулика
Висина на седиште780
Висина на шасија170 мм
Акумулатпор12V4Аh
Капацитет на резервоар2.2 Л
Носивост90 кг
Маса68
Димензии1780/790/110 мм
Зачувајте го овој производ за подоцна