HAMACHI ILLBELLO X

SKU 20104
0 мкд
Во Продавница
1
Детали за производот
МоделHAMACHI Illbello Limited
Мотор139QMB 50cc 4 тактен
ТипЕден цилиндар , 4-тактен , Воздушно ладење
Максимална моќност2.8 KW / 6500 (r/min)
Макс вртежен момент3.0 N.m/6000 (r/min)
Најниска потрошувачка на гориво450g / KW.h
Најниска брзина во мирување1700 +/- 170 (r/min)
Работен волумен на цилиндарот50 цц
Сооднос на компресија:10.5:1
ПалењеC.D.I.
МенувачАвтоматски
СтартувањеЕлектрично & Курбла
Тип на карбураторPD19J
СвеќицаA7RTC or A7RTI
МаслоENI i-Ride 10W40 SCOOTER
Зачувајте го овој производ за подоцна