GARELLI XO 50

11217

GARELLI XO 50 11217

Секој може да биде импресиониран од агресивниот дизајн на Garelli XO 50 за разлика од било што друго. Втората точка е впечатливата изработка на скутерот. Вклопувањето на маските е беспрекорно, квалитетот на материјалите е на високо ниво. Димензиите го прават да биде компактен, исто така, за 50сс скутер доаѓа со седиште XO кое е удобно за две возрасни лица,бидејќи дизајнерите ја искористиле ергономијата на дизајнот.

Model: Garelli XO 50 – 2T
Engine type: 49.30ccm, Single cylinder, 2 stroke
Cooling: Air cool
Starter: Electric & kick
Ignition: Capacitor discharge ignition (CDI)
Fuel System: Carburator
Front Suspension: Telecopic fork
Rear Suspension: Spring single shock
Length x Width x Height: 1,960mm x 690mm x 920mm
Wheelbase: 1,410mm
Dry weight: 82 kg
Fuel Capacity: 6 L
Front / Rear Brakes: Single disc / Expanding brake
Front / Rear wheel travel: 90mm / 70mm
Front / Rear Tire: 90/80-16 / 110/70-14
73800 мкд In stock
UPC:11217
Brand:Garelli
Ладење Воздушно ладење (0)
Достапни бои Црвена (0) Бела (0)
Големина на бандаж 14 инчи (0)
Бренд на скутер Garelli (0)
GARELLI XO 50 GARELLI XO 50 GARELLI XO 50 GARELLI XO 50