CF Moto 250 NK

SKU 18071
196.200 мкд
Моментално недостапен
1
Детали за производот

CF Moto 250NK располага со сосема нов вентил, DOHC, мотор со единечен цилиндер од 250cc со балансна оска произведува 19,5kW и 22Nm вртежен момент. Со тежина од само 151KG и со агилни перформанси, 250NK е совршен за урбаниот возач.Во одделот за сопирање, 250NK е опремен со сопирачки J.Juan, шпански бренд, исто така се користи на 650NK, кои обезбедуваат повеќе од соодветна моќ на сопирање.Новиот 250NK е со модерен дизајн, спортски перформанси и исклучително конкурентна цена, за возење сигурно ќе биде хит и добредојден додаток на растечкото семејство CFMoto.

Engine

Engine TypeSingle cylinder, 4-stroke, liquid cooled, 4-valve, DOHC with balance shaft
Capacity249.2cc
Bore & Stroke72mm x 61.2mm
Compression Ratio11.3:1
Fuel SystemBosch EFI
Max. Power Output19.5Kw/9000r/min
Max. Torque22Nm/7500r/min
Gearbox6-speed

Chassis

Front SuspensionUpside down telescopic fork
Rear SuspensionMid positioned monoshock
BrakesFront: J.Juan 300mm single disc with twin-piston caliper / Rear: Single disc 245mm with single piston caliper
Front Wheel & Tyres110/70R17 CST Radial on 3.5 in. Alloy
Rear Wheel & Tyres140/60R17 CST Radial on 4 in. Alloy

Size / Weight

Length x Width x Height1990mm x 780mm x 1070mm
Wheelbase1360mm
Seat Height795mm
Min. Ground Clearance150mm
Minimum Turning Diameter4.7m
Fuel Capacity12.5L
Weight151kg (dry)
Maximum Payload150kgЗачувајте го овој производ за подоцна