CF MOTO Z-Force 550 EX

SKU ------*
516.600 мкд
Во Продавница
1
Детали за производот

CF MOTO Z-Force 550 EX ќе се справи со било кој терен. Целосно натоварен со додатоци, вклучувајќи електронски серво волан (EPS), заштитен покрив и винч.

Возилата на прикажаните слики можат да содржат дополнителна опрема која не е вклучена во цената.

Мотор

Тип на мотор:Еден цилиндар, 4 - Вентили, 4 - Тактен, SOHC
Кубикажа:495cc
Моќност:28kW / 38hp @6800 RPM
Димензии на цилиндар:91 X 76.2mm
Сооднос на компресија:10.3:1
Систем за гориво:EFI (Bosch)
Макс. Вртежен момент:46N.m / 5800 RPM
Систем за ладење:Водено
Палење:ECU

Пренос:CVTech


Должина / Тежина

Должина x Ширина x Висина:2980 x 1430 x 1855 mm
Мегуоскино растојание:1,830 mm
Висина од земјата:280 mm
Систем за гориво:26 L
Тежина на празно возило:590 kg


Тркала

Тркала предни :14 x 7.0 Alloy Wheels
Тркала предни:14 x 8.0 Alloy Wheels
Гуми предни :AT 26 x 9-14 52J 70
Гуми предни:AT 26 x 11-14 66J 100


Амортизација

Предна:Независна
Задна:Независна


Кочници

Предни:Хидраулични кочници , двоен диск
Задни:Хидраулични кочници , еден диск


Капацитет

Влечење :550kg
Капацитет на оптоварување:230kg
Зачувајте го овој производ за подоцна