CF MOTO Z-Force 1000

SKU +++++++
755.835 мкд
Во Продавница
1
Детали за производот

Z-Force 1000 е изграден на докажаната и тестирана платформа на Z8 EX со подобрени карактеристики, вклучувајќи го и новиот 962.6cc V-Twin мотор кој развива 80 КС и 82 Nm вртежен момент. 24% повеќе моќност. Електронско серво волан (EPS) за да се олесни работата на острите кривини и бавните маневри.

Возилата на прикажаните слики можат да содржат дополнителна опрема која не е вклучена во цената.

Мотор

Тип на мотор:V-Twin, 8 Вентили, DOHC, 4- Тактен
Кубикажа:1000cc
Моќност:59KW / 80HP @ 7000 RPM
Макс. Вртежен момент:82Nm / 6200 RPM
Димензии на цилиндар:91 x 74 mm
Сооднос компресија:10.6:1
Систем за гориво:Bosch EFI
Систем за ладење:Водено
Палење:ECU

Пренос:CVTechSize / Weight

Должина x Ширина x Висина:2870 mm x 1510 mm x 1830 mm
Мегуоскино растојание:2040 mm
Висина на седиште:395 mm (from footrest)
Висина од земјата:310 mm
Капацитет на гориво:27 L
Тежина на празно возило:610 kg


Тркала

Тркала предни:14 x 7.0 Alloy wheels
Тркала задни:14 x 8.0 Alloy wheels
Гуми предни:27 x 9-14 4PR Tubeless CST
Гуми задни:27 x 11-14 4PR Tubeless CST


Амортизација

Предни:Double A-Arm independent suspension with remote reservoir, fully adjustable shocks
Задни:Double A-Arm independent suspension with remote reservoir, fully adjustable shocks

Кочници

Предни:Хидраулични диск кочници
Задни:
Хидраулични диск кочници


Капацитет

Влечење:500kg
Носивост:260kg
Зачувајте го овој производ за подоцна