CF MOTO CFORCE 850 XC

SKU ********
608.235 мкд
Во Продавница
1
Детали за производот

Подготвени да се забавуваат за живот или за работа, CFORCE 850XC има одлични перформанси и флексибилност. Конфигуриран со моќен хардкор мотор, тој сигурно ќе ви овозможи големо искуство во возењето, а исто така e богат со додатоци дизајнирани за да ја максимизирате возбудата во возењето.

CFORCE 850XC е конфигуриран со 800cc V-Twin мотор (SOHC), оптимизиран CVTECH систем за сува спојка, BOSCH EFI со куќиште за гас BOSCH BOSCH и 2 BOSCH инјектори за гориво, со максимална моќност од 63.3HP / 7000rpm и максимална вртежен момент 72N.m / 6000rpm.

Одделот за складирање од задната страна може да ви помогне да направите повеќе и да добиете повеќе, со максимален капацитет на товар кој ќе достигне 210 кг.

Возилата на прикажаните слики можат да содржат дополнителна опрема која не е вклучена во цената.

 1. Тип на мотор - V-Twin cylinder,Liquid cooled,4-stroke,SOHC,8-Valve
 2. Кубикажа- 800cc
 3. Димензии на цилиндар - 91x61.5 mm
 4. Сооднос на компресија - 10.3±0.5:1
 5. Макс. Вртежен момент - 64 N·m/6500 rpm
 6. Максимална мокност - 46 kW/7250 rpm
 7. Систем за гориво - EFI
 8. Палење- ECU
 9. Пренос- CVT
 10. Погон - Прилагодлив 2WD/4WD

Димензии и тежина

 1. Должина x Ширина x Висина - 2310x1264x1420 mm
 2. Мегуоскино растојание - 1480 mm
 3. Висина на седиште - 585 mm
 4. Висина од земјата - 285 mm
 5. Дијаметар на вртење - 7.8 m
 6. Капацитет на гориво- 30±1 L
 7. Тежина на празно возило - 447 kg
 8. Капацитет на оптоварување - 240 kg

Шасија

 1. Кочници- Предни / Задни : Хидраулика
 2. Амортизери- Front:Double arm,independent suspension
 3. Апсорбер - Преден / Заден: Spiral spring oil shock absorber
 4. Тркала- Предни :14x7.0 AT Задни : 14x8.0 AT
 5. Tires - Front: (26x9.00-14) Rear: (26x10.00-14)
Зачувајте го овој производ за подоцна