CF MOTO 650 MT

SKU ..........
332.100 мкд
Во Продавница
1
Детали за производот

ГЛОБАЛЕН УСПЕХ


Вистинско освежување во понудата со модел кој добива комплименти на сите континенти


Врз основа на докажаната платформа на 650NK, 650MT е за возач кој преферира да оди на долг пат од дома. Изграден за да уживате во патувањето, 650MT е високо квалитетна туринг машина. Надвор од градскиот сообраќај CF MOTO 650 МТ е добро прилагоден за нови возачи и секојдневни патници со исправена положба за возење што го прави моторцикалот лесен за справување, со што се нуди голема видливост за сообраќајот и удобноста на возачот.

Напојуван со 8-вентилски DOHC 650cc паралелен линиски мотор со Bosch EFI произведува 41.5KW, добро прилагоден на намерата на 650MT .


Engine

Engine Type:Liquid-cooled dohc 8-valve parralel-twin four-stroke with 180-degree crankshaft, chain camshaft drive and single gear-driven counter balancer
Capacity:649.3cc
Bore & Capacity:83mm x 60mm
Compression Ratio:11.3:1
Fuel System:EFI with 2 x 38mm ITT throttle bodies and single injector per cylinder
Max. Power Output:41.5kw/9,500rpm (LAMS Restricted)
Max. Torque:62nm/6.32kgm/45.72ftlb at 7,000rpm
Gearbox:6-speed with gear primary drive
Clutch:Multiplate wet


Chassis

Chassis:Tubular steel diamond frame employing engine as fully-stressed member
Front Suspension:USD fork (max travel 140mm)
Rear Suspension:Extruded steel swingarm with tubular steel bracing, cantilever monoshock (max. travel 145mm)
Front Brake:2 x 300mm steel discs with twin-piston calipers with Continental ABS system
Rear Brake:1 x 240mm single disc with single-piston caliper with Continental ABS system
Front Wheel & Tyres:120/70ZR17, 3.5 x 17 MT alloy
Rear Wheel & Tyres:160/60ZR17, 4.5 x 17 MT alloy


Size / Weight

Length x Width x Height:2150 x 835 x 1332mm
Wheelbase:1415mm
Seat Height:840mm or optional 820mm
Min. Ground Clearance:170mm
Mini Turning Diameter:5.4m
Fuel Capacity:18L
Weight:213kg
Max Payload Capacity:150kg
Зачувајте го овој производ за подоцна