CF MOTO 400 NK

SKU 00000000
264.450 мкд
Моментално недостапен
1
Детали за производот

CF MOTO 400 NK, изграден за вистински перформанси за создавање на подобри искуства. Нашата страст за создавање на сензационални искуства за возење е незаменлива во рамките на светот на мотоциклизмот. Ние веруваме дека за вистински да уживате во возењето треба да бидете со вистинските луѓе - и на овој моторцикал.

Систем на сопирачки: дискови за предни сопирачки 300мм, лебдечки хризантемиски диск / двојно клипно хидраулично бризгување. Заден диск за сопирање 220mm, хризантема диск / еден клип дебеломер. Посилен систем за сопирање, пократко растојание на сопирање и повеќе линеарно, за да се направи поголема сигурност.

Применувајте ја технологијата за навалување, моторот автоматски се блокира за 7 секунди додека телото на возилото се навали повеќе од 45 степени.

Функцијата за заштита од Kickstand, моторот автоматски ќе застане кога ќе го допре подот додека менувачот е вклучен, а нема да се стартува без преклопување на ногарката, гарантира безбедноста во возењето.

Специфично дизајнираната ultralow висина на седиштето,ги задоволува повеќето желби на возачите на мотори да се вози мотоцикл со поголемо поместување.

Engine

 1. Engine Type 2-Cylinder inline,,8-Valve, Liquid-cooled, DOHC,BOSCH EFI
 2. Displacement 400.4cc
 3. Bore & Stroke 68.4X54.5mm(2.7×2.2in)
 4. Compression Ratio 11.1:1
 5. Maximum Torque 34.4N.m(7650rpm)
 6. Maximum Power 30.5kw/9500rpm(41hp/9500rpm)
 7. Maximum Speed 155km/h
 8. Fuel System EFI
 9. Ignition ECU
 10. Transmission 6-speed

Dimensions and Weight

 1. LxWxH 2114x757x1100mm(83×30×43in)
 2. Wheelbase 1415mm(56in);
 3. Seat Height 815mm(32.1in)
 4. Mini Ground Clearance 150mm(6in)
 5. Mini Turning Diameter 5.4m(212in)
 6. Fuel Capacity 17L
 7. Curb weight 206kg
 8. Max Payload Capacity 150kг
 9. Chassis
 1. Suspension Front:retractable type; Rear: cantilever Type
 2. Brake Hydraulic
 3. Rim Front: 3.5×17MT;Rear: 4.5×17MT
 4. Tire High speed radial tire Front:120/70 ZR17; Rear:160/60 ZR17
Зачувајте го овој производ за подоцна